EN-DAGSSTÆVNE I HESTEVELFAERD.DK
- et rigtig godt sted at starte
Stil op i anderledes konkurrencer med din hest. Sjove & udfordrende konkurrencer og masser af dejlige mennesker!
Starter
 

Startlister

Se hvem du skal op imod

Tidspunkter kommer i løbet af uge 20

Agility (Agilitybanen)


Ca 4 min. mellem hver ekvipage - der er flere på banen på en gang.


Banegennemgang kl. 8.15 (Børn LET og Intro)

Start kl. 8.30
 

Agility børn LET 6-10 år


36 - Silke Meilandt Oconnor - Rödd
40 - Ellen Marie Smet Jensen - Askur

 


Agility Intro (Rangeres ikke, men du får kritik af dommeren)


3  - Carsten Sørensen - Simba
5  - Pernille Snitkjær - IQ
43 - Dorthe Bernstorff Hilker - Skjolds Sirius
44 - Pernille Bernstorff Hilker - Stald Kiles Novelle
46 - Dicte Hesselstrøm - Markus

Præmieoverrækkelse BARN


Banegennemgang kl. 9.00 (Agility Let jr. og Let)

Start kl. 9.15

Agility LET jr. (Rangeres med MIDDEL Jr.)


21 - Paula Rauh Johansen - Svartur
32 - Clara Tange Veien - Oblings Elvis
36 - Silke Meilandt OConnor - Rödd
20 - Josephine Blak Stamer - Heppna
42 - Trine Lykou Poulsen - Sir Tokager


Agility LET


2  -  Elisabeth Clausen - Rosine
5  -  Pernille Snitkjær - IQ
9  -  Helle Høst-Madsen - Fakur
10 - Thor-Finn Thomsen - Flora
13 - Janne Jakobsen - Lady
18 - Mathilde Bendixen - Henning
24 - Lærke Vibskov Elkjær - Bakkely's Makita
4   - Lene Clausen - Trouble Maker
25 - Sophie Storm Ægidius - Don
26 - Camilla Lausen - Pippi
28 - Anna Larsen - Charley
30 - Lene Clausen - Lady
34 - Amalie Tange Veien - Pines Geat Whiz
22 - Iben Nyholm Bertelsen - Laki

Banegennemgang kl. 11.00 (Middel jr. og Middel)

Start kl. 11.15


Agility MIDDEL Jr. (Rangeres med LET Jr.)



40 - Ellen Marie Smet Jensen - Askur

Agility MIDDEL


4   - Lene Clausen - Troube Maker
7  -  Lone Karstensen - Trixie
15 - Mia Sophie Schmidt - Glaumur
28 - Anna Larsen - Charley
37 - Mads Kirk Iversen - Helmuth
30 - Lene Clausen - Lady

Banegennemgang kl. 12.15 (Øvet)

Start kl. 12.30


Agility Øvet


7 - Lone Karstensen - Trixi
14 - Mia Sophie Schmidt- Nicky
19 - Mathilde Bendixen - Don


Trail (Agilitybanen)


Banegennemgang kl. 12.45 (Barn og Intro)

Start kl. 13.00


Trail barn 7-10 år



36 - Silke Meilandt Oconnor - Rödd

 

Trail INTRO (Rangeres ikke, men du får kritik af dommeren)



32 - Clara Tange Veien - Obling Elvis
42 - Trine Lykou Poulsen - Sir Tokager
44 - Pernille Bernstorff Hilker - Stald Kiles Novelle

Præmieoverrækkelse BARN


Banegennemgang kl. 13.45 (Let Jr. og Let)

Start kl. 14.00

Trail LET Jr. (Rangeres sammen med Middel Jr.)
 

20 - Josephine Blak Stamer - Heppna
21 - Paula Rauh Johansen - Svartur
32 - Clara Tange Veien - Oblings Elvis
 

Trail LET


9  - Helle Høst Andersen - Fakur
10 - Thorfinn Thomsen - Flora
13 - Janne Jakobsen - Lady
15 - Mia Sophie Schmidt - Glaumur
17 - Karin Fogtmann . Aileen of Hesselholm
22 - Iben Nyholm Bertelsen - Laki
23 - Isabella Langford - Mia Maja
29 - Ditte Brandgaard - Dama af Amhøj
34 - Amalie Tange Veien - Pines Great Whiz


Banegennemgang kl. 15.30 (Middel jr., Middel og Øvet)

Start kl. 15.45


Trail Middel Jr. (Rangeres med Let Jr.)



20 - Josephine Blak Stamer - Heppna

Trail Middel (Rangeres med Øvet)



7   - Lone Karstensen - Trixi
10 - Thorfinn Thomsen - Flora
35 - Emma Jacobsen - Calibra
37 - Mads Kirk Iversen - Helmuth


Trail ØVET (Rangeres med Middel)



14 - Mia Sophie Schmidt - Nicky
37 - Mads Kirk Iversen - Helmuth


Jordarbejde (Ridebanen)


Beregn ca 6 min. mellem hver ekvipage

Start kl 10.00

Jordarbejde Intro (Rangeres ikke, men du får kritik af dommeren)


 

3 - Carsten Sørensen - Simba
11 - Melanie Knutzen - Lucky
22 - Iben Nyholm Bertelsen - Laki
40 - Ellen Marie Smet Jensen - Askur
43 - Dorthe Bernstorff Hilker - Skjold's Sirius
46 - Dicte Hesselstrøm - Markus 

 

Start kl 10.45 


Jordarbejde LET (Rangeres med Middel)

 

2 - Elisabeth Clausen - Rosine
3 - Carsten Sørensen - Simba
4 - Lene Clausen - Trouble Maker
18 - Mathilde Bendixen - Henning
24 - Lærke Vibskov Elkjær - Bakkely's Makita
34 - Amalie Tange Veien - Pines Great Whiz
40 - Ellen Marie Smet Jensen - Askur

 

Jordarbejde Middel (Rangeres med Let)


Start kl. 11.45

 

38 - Mads Kirk iversen - Lucas
41 - Helle Jakobsen - Egely's Fazeem
2 - Elisabeth Clausen - Rosine

 

 Anatomisk dressur (Ridebanen)


 Beregn ca 10 min. mellem hver ekvipage


Anatomisk dressur Intro (Uden rangering, men du får kritik af dommeren)


Start kl. 12.30


5  - Pernille Snitkjær - IQ
11 - Melanie Kutzen - Lucky
12 - Laura Normand - Jubilee
13 - Janne Jakobsen - Lady (rider med cordeo)
27 - Anna Larsen - Bakkely's Makita


Anatomisk dressur LET


Start kl. 14.00



2   - Elisabeth Clausen - Rosine
9   - Helle Høst-Madsen - Fakur
23 - Isabella Langford - Mia Maja
29 - Ditte Brandgaard - Dama af Amhøj
30 - Lene Clausen - Lady
32 - Clara Tange Veien - Oblings Elvis
34 - Amalie Tange Veien - Pines Great Whiz
45 - Emilie G. Mathiesen - Aileen of Hesselholm


Anatomisk dressur Middel


Start kl. 15.30

 

16 - Danielle Hesselhom - Liùsaid of Hesselholm
14 - Mia Sophie Schmidt - Nicky
41 - Helle Jakobsen - Egely's Fazeem
33 - Sara Siobahn Nissen - Charley

 

 Champagnegalop (Ridebanen)


Umiddelbart efter sidste ekvipage i Trail Øvet, ca kl. 17.00


14 - Mia Sophie Schmidt - Nicky
20 - Josephine Blak Stamer - Heppna
22 - Iben Nyholm Bertelsen - Laki
23 - Isabella Langford - Mia Maja
29 - Ditte Brandgaard - Dama af Amhøj
34 - Amalie Tange Veien - Pines Great Whiz
35 - Emma Jacobsen - Calibra

 

 

ENDAGS STÆVNE QUICKGUIDE PRAKTISK INFORMATION
Sted
Kongevej 254, 6510 Gram

Dato:
1. juni 2019

Pris for start (pr. klasse)
Medlemmer og ikke-medlemmer 70 kr pr start

Pris for selvbyggerpaddock

Gratis, men depositum 100 kr.


Tilmeldingsfrist
1. maj

Du får en opkrævning via mail, når du har udfyldt onlineformularen under tilmelding.

Overfør din indbetaling til konto:
0758 3225041724
HUSK af anføre navn + "endagsstævne" på indbetalingen, ellers kan vi ikke registrere din indbetaling korrekt.
Tilmelding er først gældende, når din indbetaling er registreret.

______________________________

PRAKTISKE DOKUMENTER

Tilmelding

Find den elektroniske tilmeldingsformular her

KLASSE BESKRIVELSER

Du finder alle klasser med beskrivelser her: